Zastavte komáry a pocení


Znáte to. Blíží se konec zimy, přichází jaro a vy se stále více snažíte, abyste v létě v plavkách vypadala co nejúžasněji. Jenže s létem přicházejí problémy, které vaše úsilí tak trochu pokazí. Pěkně potrápit mohou i obyčejné štípance od komárů. Určitě to znáte.
–         Na obličeji dokonalý make-up, plavky, které vám zaručeně sedí a na ramenou několik červených skvrn. Hrůza.
–         Dalším problémem, který se může v létě vyskytnout, je plíseň chodidel. Co je platné, že jí trpí tolik lidí, když právě vy mezi ně patřit rozhodně nehodláte.
–         Ta největší katastrofa má přijít až večer. Rozhodnete se s partnerem, že si půjdete posedět do té milé kavárny, která má přes léto stolky venku. Jenže horko je i večer a vám je jasné, že už se pod paží vytvářejí ty nevzhledné propocené fleky.
Myslím, že katastrofických představ už bylo dost a že nastal čas je řešit.
židle na ulici

Bylinky rozhodně nezklamou

Nejprve se zaměříme na štípance od hmyzu. Pokud se namažete levandulovým olejem, máte jistotu, že kolem vás bude hmyz kroužit ve velkých obloucích. A ještě k tomu budete krásně vonět. Jestliže ale některý hmyz přeci jen neodolá a zakousne se, pak se jako první pomoc zaručeně hodí olšová mast.
–         Druhým problémem je plíseň na chodidlech. Spolehlivým prostředkem proti této nepříjemnosti je měsíčková mast. Namažte ji i mezi prsty a do oblasti nehtů. Měsíček poškozenou pokožku rychle zhojí a problém vyřeší za vás.
přisátý komár

Posledním problémem bylo nadměrné pocení. V letních měsících s ním musíme určitě počítat. Abychom tento nepříjemný projev alespoň trochu zmírnili, můžeme použít odvar ze šalvěje nebo ořešáku královského. Pomáhá i vrba a pelyněk. Nepříjemný zápach se dá snadno odstranit výluhem z černého rybízu a kopřivy. Na letní sezónu se můžete přichystat i v průběhu roku. A to tím, že si s předstihem vysadíte potřebné bylinky do truhlíků. Budou se třeba hodit i v kuchyni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup