Jak udělat vaše stránky neodolatelné pro webové prohlížeče

Tvé jméno, doméno
Ideální je, pokud je vaše doména snadno zapamatovatelná (generická) a v názvu je obsažen její obsah. Ve většině případů nejsou už takové „ideální“ domény volné, ale při troše dobré vůle se dají ještě nějaké ulovit.
Pokud najdete volnou doménu, která se vám hodí, není vůbec od věci „zabrat“ si i případné překlepové domény. Tedy kromě vámi zvolené domény i její modifikace, které by mohl způsobit „klávesnicový šotek“.
panoráma na smartphone
K diskuzi jsou doménová jména, která se jinak čtou než píšou – může se stát, že sice zaujmete, ale při vyhledávání pouze zaslechnutého názvu se hledající dostane na jiný web, než je ten váš.
Je třeba také dbát na strukturu odkazů, které by měly být ideálně ve tvaru /tema/clanek , nikdy by neměly obsahovat proměnné typu  /?$^@#$.I tím se můžete připravit o kladné body u vyhledávačů, které i tímto způsobem stránkyindexují. Vhodné je také pořídit si na stránky ssl certifikát, i to totiž v dnešní době vyhledávače zvýhodňují. Pořídit ho navíc lze i zdarma.
Dejte o sobě vědět
Pokud jde o registraci do robotů vyhledávačů, oproti obvyklému povědomí není tento krok nutný, je tu ale jedno velké ALE.
Pokud tak neučiníte, prohledávací mechanismy vyhledávačů si vás po nějaké době všimnou samy. Stane se tak ale až ve chvíli, kdy na váš web (nebo z něj) vede alespoň jeden zpětný odkaz. Může to být spřátelená stránka, případně blog, v tomto případě to nehraje roli. Je ale jasné, že v tomto případě hrozí jistá časová prodleva.
Pokud naopak svůj web zaregistrujete, je v dnešní době běžné, že od registrace webu do vyhledávače uplyne krátká doba v řádu hodin, kdy váš web navštíví robot vyhledávače a váš web bude už dohledatelný prakticky okamžitě.
Pokud chcete jít vyhledávačům ještě víc naproti, lze si nastavit přes speciální soubor robots.txt, jak se mají k vašemu webu chovat, a tím ovlivnit celkovou indexaci. Tímto způsobem lze ovlivnit i to, jakým trempem bude váš web vyhledávačem indexován, třeba aby samotné prohledávání vaší stránky vyhledávačem nezpůsobilo nedostupnost vašeho webu.
Hlavu i patu
Všechny texty, které se rozhodnete pustit do světa internetu, by měly být smysluplné. Vaše stránky by neměly fungovat jako farmy s klíčovými slovy. Byť se to zdá lákavé, body navíc tím určitě nezískáte.
objímat hrnek
Za každou cenu se vyhněte tzv. black-seo.Tak se označuje stav, kdy dosáhla optimalizace webu (za účelem nejlepšího umístění ve vyhledávači) takového stádia, že se pro uživatele jako takového stává takový web nepotřebným. Nemusíme ani připomínat, že takové snahy jsou mimo jiné penalizovány.
Vaše stránky by v ideálním případě měly být samozřejmě přehledně strukturované a tím pádem i uživatelsky příjemné. Ať už prodáváte knedlíky nebo aspirujete na nejlepší blog o pletení, myslet byste měli v prvé řadě na to, komu je obsah vašeho webu určen. Protože jedním z hledisek vyhledávačů je kromě počtu prokliků na vaše stránky také doba, kterou na nich návštěvník stráví. A to je v konečném důsledku i vaším cílem.

Publikováno v Www