„Biomatky“ útočí

Nebylo by fér trestat určitou skupinu maminek, které jsou přesvědčené o tom, že jejich způsob výchovy je ten nejvzornější. Ovšem ženy, které se staly matkou v současné době (i když ne všechny), jsou pro společnost čím dál více šokující, z pohledu jejich předsudků a rad.
Společnost se však na různé vychytávky a poněkud netypické názory na to, co je pro dítě nejlepší, tváří nepochopeně, díky čemu se u nás bio matkám příliš v přesazování jejich poznatků nedaří. Naopak, jsou více než souzené.
lásky matky k dítěti

V čem spočívá jejich přesazování?

To, co je opravdu výchovné a co naopak nikoli, si musí každý rodič říct sám za sebe. Současné maminky vedené stylem života zvaným bio, se snaží působit dojmem toho nejlepšího rodiče, kteří hledí nejen na potřeby dítěte, ale především na jeho zdraví, bezpečí a správný vývoj.
Jejich technika je však příliš upjatá a mnohdy hledí na každou maličkost, nad kterou se „obyčejní“ rodiče nemají čas zamýšlet, protože jim přijde zbytečná. Jestli je to správné nebo ne, jedno je jisté – co opravdu umějí na sto procent, je přesazovat si své!
těhotná v přírodě

Naprosto nepřípustné situace

Mezi takové se řadí především stravování dětí. To mají bio maminky jasně dané a žádné výjimky netolerují. Dětem se tedy nesmí podávat žádné druhy sladkostí, tepelně upravených jídel, které podléhají způsobu úpravy, jakou je smažení nebo pochutiny vhodné pro dospělé. Nic špatného by na tom nebylo, kdyby na tuto skutečnost neupozorňovaly až příliš. Mnoho rodičů totiž vůbec nerozhodí, pokud dítě ochutná čokoládu nebo hranolky i v malém věku. Kdysi na tom nebylo nic špatného, že děti postupně ochutnávaly vše, co měli jejich rodiče na talíři, ale dnes chytřejší maminy tvrdí, že je to životu nebezpečné.

Vzorná výchova

Samotný způsob výchovy je dalším bodem, díky kterému se neobejdou bez vlny kritiky. Tím je všemožné přemlouvání ostatních matek, co by mělo jejich dítě dělat, vědět, jak se chovat a jakým způsobem i vychovávat. Jistě znáte ve svém okolí minimálně jeden takový případ, kdy maminka panikaří ze všeho, co se v klidu obejde bez povšimnutí a poučování.
To, že je éra moderních až rozmazlených způsobů toho, jak vychovávat děti na vrcholu ještě neznamená, že se má každá matka řídit pravidly, které se dočte na internetových diskuzích (z fórech pro maminky). Často se tam najdou ne příliš chvályhodné rady a tipy, nad kterými je bohužel nutné, pouze kroutit hlavou.