Alkoholismus je vážný problém

Alkoholismus je velmi těžká závislost. Kromě toho, že dokáže zvednout náladu, dokáže uklidnit nervy. Dalo by se říci, že dokáže zafungovat jako antidepresivum. Není tedy nijak překvapivé, že jej lidé konzumují nejen na oslavách, aby se lépe bavili, ale také v době, kdy mají splín na duši. Jenomže to je cesta do pekel.
Velmi vážný problém představuje především alkoholismus žen. Jednak proto, že žena má křehčí organismus a alkohol opravdu hůř snáší. Ale jsou to i důvody. Ženy pijí více než muži ze stresu a často si toho rodina ani nevšimne.
sklenice s vínem
Velmi zajímavý článek na téma alkoholismus žen najdete například:V tomto článku se například můžete seznámit s různými důvody, proč ženy v každém věku pijí

Bezpečná dávka? Neexistuje

Často se lidé ptají, jaká je bezpečná dávka alkoholu. Emeritní primář v léčebně v Bohnicích Karel Nešpor říká, že bezpečná míra alkoholu je nula. Profesor Karel Nešpor je pravda přísný abstinent, ale sám to vysvětluje tím, že když vidí, co dokáže s člověkem alkohol, má k alkoholu víceméně odpor.
korbel piva

Alkoholismus vyvolává celou řadu otázek.

· Neměla by smysl prohibice?
· Neměl by být alkohol ještě dražší?
· Proč v restauracích chybí levné nealkoholické alternativy? Vždyť pivo je často nejlevnější položkou v nápojovém lístku.
· Neměly by firmy prodávající alkohol mít zákaz vysílání reklam a jinou medializaci svých produktů?
· Neměly by se děti již na základních školách setkávat s náležitou propagací zdravého životního stylu?
· Neměly by v zaměstnáních probíhat častější kontroly na alkohol?
· Neměli by policisté častěji testovat řidiče na alkohol?
přípitek
To je jen velmi skromný výčet otázek, ale mohli bychom zajisté pokračovat. Pravdou je, že tolerance vůči alkoholu je v České republice poměrně vysoká. Je to v pořádku, nebo by nás to mělo spíše alarmovat? Nechť si odpoví každý podle svého svědomí.