Zvláštní, ale zajímavé koníčky

            Ne každého baví hra na nástroj, a proto se pár jedinců rozhodlo, že v zájmových činnostech provedou revoluci. Nedívali se na předsudky a dělali to, co je baví. Je těchto jedinců určitě více, ale já jsem si pro Vás připravil jen pár těch nejzajímavějších.
mravenec z blízka

Chování mravenců

            Určitě jste slyšeli o lidech, kteří chovají leguány nebo hady, ale málokdo slyšel o někom, kdo chová mravence. Je to opravdu zajímavý koníček, při kterém vidíte svou mravenčí kolonii růst hned u Vás doma. Stačí k tomu opravdu málo – mravenčí královna (dá se chytit venku v létě), zkumavka, voda a skoro jakékoliv jídlo. Ze začátku se to může zdát trochu náročné, ale když se dostanete do té pravidelné péče, bude Vám kolonie dělat jen radost.
žena s cigaretou

„Keškování“

            Velmi oblíbené hobby v Čechách, ale i ve světě. Spočívá v tom, že si vezmete GPS navigaci a zadáte do ní určitou souřadnici, kterou najdete na internetu nebo ve speciální aplikaci. Na souřadnicích na Vás čeká krabička. Vy se do ní zapíšete („zalogujete“) a jdete dál. V některých krabičkách („keškách“) se skrývají i různé drobné předměty. Pokud nějaký chcete, dejte tam místo něj nějaký jiný předmět.

Přemalovávání panenek

            V Americe existuje jedna milá dáma, která využívá panenky, které už nikdo nechce. Všichni víme, jak vypadají současné panenky – obrovské zmalované oči, příliš mnoho líčidel, nevhodné oblečení apod., a proto se rozhodla, že z těchto panenek sundá všechny barvy a oblečení. Poté je znovu namaluje (tentokrát více přirozeně) a uplete jim oblečení. Panenky si teď můžete od ní koupit a podpořit tak něčí tvůrčí činnost.
panenka Barbie

Sbírání nedopalků od cigaret

            Jedna slečna má velmi zvláštní zájem – sbírá nedopalky od cigaret. Ale nedělá to jen tak. Protože je vědkyně a zajímá se o genetiku a DNA, zjišťuje ze slin, které najde na nedopalku, pohlaví a přibližný vzhled jedince. Krásně spojila práci se svým volným časem.