Vítejte na ostrově La Palma

Řekli jste si, že by bylo skvělé strávit letní dovolenou na Kanárských ostrovech? Možná by se vám líbil ostrov La Palma. Co jsou největší turistická lákadla? Je tento ostrov turisticky proslavený? Jaké je zdejší podnebí a s jakým druhem vegetace se zde setkáte? Přečtěte si náš článek a dozvíte se všechno, co o ostrov La Palma potřebujete vědět.


aké zde vládne podnebí?

Souostroví je sopečného původu, takže i ostrov La Palma tvoří ve vnitrozemí tři sopky. Ta nejvyšší měří přes dva a půl kilometru a jmenuje se Roque de los Muchachos.

–          Najdete zde pestrou vegetaci, a to proto, že se zde střídá období dešťů a období sucha. Deště zde převládají v jarních a podzimních měsících. Tyto srážky mohou trvat i dva měsíce v kuse a nesou s sebou mírné ochlazení jak moře, tak i teploty vzduchu. Nejlepší je vydat se na kanárské ostrovy od května do září
–          Ostrov je jedním z těch menších z celého Kanárského souostroví
–          Má pouze osmdesát tisíc obyvatel
–          Bujná a velice pestrá vegetace je zde právě kvůli vydatným srážkám
Co všechno tady roste?
–          Kapradiny a mechy
–          Vavřínový les
–          Pole pěstují nejrůznější tropické ovoce, jako banány, mango a avokádo, ale také subtropické plodiny, jako je hroznové víno
–          Pěstuje se zde výborný tabák, z nějž se vyrábějí doutníky, které jsou prý mnohem kvalitnější než ty kubánské

Na co zde můžete ve vnitrozemí narazit?
–          Na divoké králíky
–          Ale také na muflony, což jsou velké divoké ovce, které žijí vysoko v nadmořských výškách


Pěší turistika

Pokud chcete prozkoumat řeky, sopky, skály nebo tropický les, pobřeží či život pod mořem, tady máte příležitost

Pláže

Tento ostrov se pyšní černou pláží, tedy pláží s černým pískem, který je takto zbarvený díky sopečné lávě, která zde vyvěrala. Podle místních je relaxace zde velmi dobrá proti revmatismu.