Víte co patří na seznam věcí, které se vyplatí vozit v autě

Někteří lidé si potrpí na to, aby měli kufr auta zcela prázdný a žádné věci zde nepřekážely. Pak je druhá skupina lidí, která by naopak mohla v kufru auta doslova žít, protože zde vozí snad úplně všechno, na co si vzpomenete. Problém je, že ani jedna z těchto variant není správná. V autě byste totiž měli mít po ruce věci, které jsou součástí povinné výbavy, jako je například lékárnička. Pokud se však nachází někde na dně kufru a na ní leží tisíce dalších věcí, jen těžko se k ní v případě potřeby rychle dostanete. Pokud jste naopak zastáncem prázdného kufru, možná své přesvědčení přehodnotíte v okamžiku, kde někde uvíznete a nebudete mít po ruce ani láhev s pitím, deku nebo funkční baterku.

světlo

Co patří do povinné výbavy?
V autě musí každý řidič vozit povinně náhradní elektrické pojistky, a to dokonce jednu od každého užitého druhu. Dále musíte mít k dispozici po jedné náhradní žárovce od každého druhu užívaného v zařízeních k vnějšímu osvětlení i ke světelné signalizaci. Zkontrolujte si zda, máte v autě zvedák, klíč na šrouby kol, pro případ, že byste potřebovali kolo z důvodu píchnutí gumy, vyměnit. Pod kufrem Vašeho auta by mělo být uloženo náhradní (tzv. dojezdové) kolo.

O lékárničce jsme již hovořili. Přesto si kontrolujte její expirační dobu a také zda odpovídá poslednímu nařízení ministerstva dopravy, neboť pravidla týkající se autolékárniček se často mění. Poslední povinnou součástí výbavy je výstražný trojúhelník. Určitě se vyplatí mít v kufru také reflexní vesty, nejlépe pro každého pasažéra jednu.

světla

Co by se Vám ještě mohlo hodit?

  • Automapa nebo GPS navigace
  • Startovací kabely (zejména v zimních měsících)
  • Příruční baterka (dobré je mít po ruce i náhradní baterie do svítilny)
  • Pitná voda a energetické tyčinky (kupte si do auta láhev balené vody a balené tyčinky, které Vám několik měsíců vydrží v dobrém stavu)
  • Lopata, škrabka na led, deka, rozmrazovač (tyto věci by měly mít své místo v zimní výbavě auta)