Velké pláže a legální marihuana: vítejte v Uruguayi


V poslední době je to velké lákadlo pro cestovatele. Proč? Protože se to tu nehemží turisty jako v Brazílii, Chile, Peru, Argentině nebo Ekvádoru. Uruguay je stát chudší a turisticky zatím ne zrovna objevený, proto pokud toužíte po poznávání nových krajů, kultur a zemí, rozhodně byste se měli pro autentičnost vydat právě sem.


Montevideo, hlavní město jihoamerického státu

–          Jeho nejstarší částí je Ciudad Vieja. To je místo, kde se nacházejí noční kluby, bary, kavárny, ale také muzea, galerie, ateliéry a různé výstavní síně. Dá se říct, že je to město umělců a společně jim pokleslé existence. Nenajdete tady ani tolik zábavy jako mírně undergroundového požitku z celého jihoamerického světa, který vám, pokud jste také alespoň trochu bohém, bude určitě imponovat.
–          Pokud máte raději divadla, rozhodně byste měli zavítat do Sólís. Zde je divadlo už z devatenáctého století
–          Máte-li rádi památky, zavítejte do paláce Salvo, který byl postaven ve dvacátých letech minulého století

–          Rozhodně byste měli vidět opevnění okolo této části města, nazvané Fortaleza del Cerro, který pochází někdy z prvního desetiletí devatenáctého století.
–          Pokud chcete poznat život v Montevideu zblízka, vdejte se ve dne i v noci hlavní třídou Ramblou.
–          A jestli máte zájem o písčité pláže, navštivte tu, která se táhne po třináct kilometrů od Montevidea až po národní park
Pokud jste fandové přírody, měli byste zavítat do národního parku Cabo Polonio – na tomto poloostrově žije zhruba stovka obyvatel, ale zato tisíce tučňáků, želv a lvounů.

·         V Uruguayi najdete mnohem více dobytka než lidí. Převážně je to skot, krávy i býci jsou zde šlechtění. Největší úspěch zde ale mají chovatelé koní. Předpokládá se, že těchto nádherných kousků se v Uruguayi nachází přes deset milionů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup