TURISTIKA

Pro aktivní sportovce, jako jsou běžci, lidé provozující aktivně jízdu na kole a jiné sporty se může zdát slovo turistika něco jako běžná procházka, turistika se však řadí mezi sporty také, a neprovozují ji jen senioři (pro něž je velmi vhodná), ale také lidé, kteří mají nějaké menší zdravotní omezení, a nemohou sportovat víc aktivně, ale i lidé s nadváhou, kteří chtějí zhubnout, pro ty se zpočátku turistika také velmi hodí, ale samozřejmě také lidé, kteří se chtějí nějakému sportu věnovat a zároveň si vychutnávat krásy přírody.

Turistických stezek je v naší republice velká spousta:
Pokud milujete zároveň výhledy, můžete se vydat např. na Milešovku, v jejím okolí se nachází dávno vyhaslé sopky, je vysoká 837m nad mořem, je nejvyšším vrchem Českého středohoří.

Jste-li zároveň milovníky památek, jako jsou hrady a zámky, můžete se vydat na Šumavu, na hrad Kašperk, turistická stezka je dlouhá 15 kilometrů.

V Národním parku České Švýcarsko najdete soutěsku Kamenice, ta patří k hlavním přírodním atrakcím v naší republice.
Mimořádný přírodní, ale i sportovní zážitek je projít tok řeky Jihlavy od Kostelce po Dolní Kounice, v tom případě se projdete zhruba 100 kilometrů.

Takových turistických stezek je v naší republice nespočet, některé se dají projít za pár hodin, některé za jeden den, na některé budete potřebovat dní několik, a protože každá turistická stezka má jiný terén, u turistiky je velmi důležitý výběr bot, abyste po pár kilometrech nemuseli cestu vzdát z důvodu puchýřů na nohou.

TURISTICKÉ SANDÁLY– jsou vhodné do nenáročného terénu, v létě jsou vhodné jako záložní boty a boty na přezouvání po túře
OUTDOOROVÉ BOTY– boty vhodné pro chůzi po nezpevněných cestách i mimo ně
TREKINGOVÉ POLOBOTKY– vhodné na procházky po pěšinkách a ulicích
TREKINGOVÉ POHORKY– využijete je na jaře, v létě, na podzim, do snadného terénu
POHORKY– to už jsou boty pro turistiku v chladných a zimních podmínkách, když nesete těžký batoh v těžkém terénu, hodí se pro vícedenní akce v terénu.