Správná dovolená

Podle mého názoru je nejlepší dovolená ta, kde zavřeme dveře svého rodinného hnízda a odjíždíme pryč. Nejlépe ovšem i daleko od práce na chalupě. Naše tělo potřebuje odpočinout, nabrat sílu a to se nám v domácím prostředí skutečně dostatečně nepodaří. Stále vidíme, co je ještě třeba udělat a tak den za dnem pracujeme a naše volno a sny o odpočinku se pomalu rozplývají.
plánování dovolené

Dovolená na míru

Je dobré si ujasnit, jak chceme strávit odpočinkový čas. Jestli dáme přednost cestování po republice nebo se pustíme do ciziny. Chceme lenošit u českých rybníků nebo u moře. To skutečně záleží jen na nás. V České republice je spoustu krásných míst, které stojí za navštívení. Můžeme si naplánovat návštěvu historických památek, stanování v přírodě nebo výšlap do hor. Ubytovat se v chatkách, penzionech nebo dokonce v zámcích a hradech. V dnešní době tento způsob ubytování je dostupný a poměrně dost žádaný. Také mnoho takových služeb je spojeno s dalšími aktivitami, aby byl váš pobyt zajímavý. Tak můžete zažít kus historie, ale i wellness služby.
Pokud toužíme po větší exotice a poznávat krásy v zahraničí, je dobré se obrátit na dobrou cestovní kancelář nebo si vyhledat na internetu společnosti, které vytváří dovolené podle vašeho přání. Případně je dobré získat zkušenosti od cestovatelů.
turista v Norsku

Chci first minute nebo last minute?

To je složitá volba a každá má své pro a proti. Nejprve si vysvětlíme tyto dva pojmy:
First minute – cestovní kanceláře, letecké a podobné společnosti nabízí zájezdy za velmi výhodnou a dostupnou cenu.
–          Výhoda – pokud si můžete naplánovat dovolenou podle volného termínu, tak lze si udělat špičkovou dovolenou i za více, jak polovinu ceny do míst, které skutečně toužíte prozkoumat.
–          Nevýhoda – objednáváte s několikaměsíčním předstihem a samozřejmě také musíte částku uhradit buď celou, nebo alespoň v nějaké výši, formou zálohy. Nikdo nepočítá s tím, že by se mohlo něco přihodit a na vybraný zájezd byste nemohli odjet. Raději se předem ujistěte, jak by to bylo v případě nějakého problému s vrácením peněz. Mnohdy jsou zálohy nebo platby za letenky nevratné.
Last minute – zde je také možnost vycestovat za výhodnou a dostupnou cenu na poslední chvíli.
–          Výhoda – pořídíte zájezd také za poloviční cenu a většinou je to s velmi brzkým odjezdem.
–          Nevýhoda – tak zde si nebudete moci vybrat asi tu svoji dovolenou snů, musíte přistoupit na volné termíny do dané destinace.
Každá dovolená má být nejen místem nových zážitků, odpočinku, ale také se má stát něčím, co zůstane v našich vzpomínkách.