Proč strávit dovolenou na Jamajce

Jaké jsou nejpopulárnější destinace Karibiku pro strávení letní dovolené?
1.       Dominikánská republika
2.       Mexiko
3.       Kuba
4.       Grenada
5.       Barbados

To jsou skutečně nejčastější destinace, do kterých se vydává stále více Čechů. Jak vidíte, Dominikánská republika je jednoznačně na prvním místě, ačkoli Grenada a Barbados v posledních letech prudce expandují, co se turistického ruchu týče. Což ovšem znamená, že všechny tyto oblasti a jejich letoviska jsou plné turistů, všude je spousta lidí a na pláži málem nenajdete volné místo.

I proto byste měli zabrousit do zemí, v nichž není tolik turistů, a nejsou zároveň pro turisty přizpůsobené, takže v nich skutečně poznáte novou kulturu. A právě takovým místem je například Jamajka.


Proč se vydat právě na Jamajku?

–          Hudba
Bubny, zvuk banja, nejrůznější tamburíny a samozřejmě typická hudba pro Jamajku, Bob Marley. To tu uslyšíte na každém kroku, stejně jako reggae festivaly. Žije se tady stejně pohodlným životem, jakým vládne i jejich hudba. Pro dovolenou je to ideální rytmus.
–          Pláže
Samozřejmě zde najdete i ty dlouhé písečné pláže se slunečníky a palmami, ale také se zde nachází mnoho zátok a malých pláží, které jsou odděleny vegetací, útesy nebo balvany, takže se můžete vydat na průzkum a najít nějakou z těchto pláží. Budete mít velkou šanci, že se na ní budete nacházet téměř sami.
–          Přírodní scenérie
Pokud patříte mezi milovníky přírody a nádherných výhledů z terasy nebo balkonu, Jamajka je jako stvořená právě pro vás. Vyjma pláží zde naleznete i pohoří, turistické trasy, kopce a pláně, které pokrývají kávové plantáže.
–          Modrá laguna
Nádherná zátoka modré barvy láká nejenom potápěče z celého osvěta. Laguna je křišťálově čistá, a je hluboká pouhých šedesát metrů, což z ní dělá opravdu ideální místo jak pro potápěče, tak i pro šnorchlisty a amatéry. Určitě si udělejte čas a vydejte se pozorovat mořský život do této laguny v nočních hodinách.