Příznaky nemocného srdce


Srdce je silný sval, který pravidelnými stahy žene okysličenou krev do cév, a tím pádem i nezbytný kyslík a živiny ke všem vašim orgánům. Doslova vhání život do vašeho těla. Je to výkonná pumpa, která se však také může někdy porouchat. Onemocnění srdce byste neměli brát na lehkou váhu. Jak ale poznáte, že vašemu srdci dochází síla? Zbystřete vždy, když vás budou varovat signály, které upozorňují na blížící se nebezpečí nemocného srdce.

lano

1.       EXTRÉMNÍ ÚNAVA
Určitě se vám někdy stane, že jste po celém namáhavém dni unavení a potřebujete se vyspat. Pokud ale únava neustupuje a vy jste neustále vyčerpaní a unavení, může to poukazovat na vážné srdeční selhání. Za velkou únavou může stát nedostatek kyslíku.

2.       ZADÝCHÁVÁNÍ SE
Pokud se vám dýchá ztěžka, i když zrovna neděláte nic namáhavého, může jít o příznak srdečního selhání. Pokud je situace tak vážná, že se zadýcháte, i když jste v naprostém klidu, měli byste se mít na pozoru a vyhledat lékaře.

3.       BOLEST NA HRUDI
Bolest na hrudi, která může měnit intenzitu, je nejčastějším příznakem onemocnění srdce. Pocit intenzivního tlaku doprovázeného pálením a pocitem, že srdce vyskočí z hrudníku, by vás měla okamžitě dovést k lékaři.

4.       POCENÍ
Náhlé pocení, nevolnost od žaludku a úzkost bývá příznakem infarktu. Pokud se z ničeho nic orosíte ledovým potem, který doprovází dušnost, raději se co nejrychleji dopravte k lékaři.

5.       OTOKY NOHOU
Oteklé nohy mohou být znamením nějakého problému se srdcem, které nedostatečně pumpuje krev do těla a srdeční chlopeň se nedovírá. Tělo není dostatečně okysličováno a tak začnou nejprve natékat nohy od kotníků.

tep

6.       NABÍRÁNÍ NA VÁZE
Pokud bez příčiny začnete nabírat na váze, může to být proto, že se vám v těle hromadí krev i voda. Můžete tak klidně přibrat i dvě kila během měsíce. Zároveň však nepřebytečná tekutina zapříčiní ztrátu chuti k jídlu i nevolnost.