Nevkus některých podnikatelů aneb podnikatelské baroko

Je přirozené, že obdivujeme architekturu našich předků, ať už se jedná o staré a bohatě zdobené barokní zámky, nebo jednoduché, a přitom velké vilky ze třicátých let. Někteří z nás jdou dokonce tak daleko, že si historickými prvky zdobí svůj vlastní dům a ti nejbohatší si postaví rovnou zámek. Řekli bychom, že čím více peněz může člověk do svého domu investovat, tím vkusněji bude vypadat. Bohužel je to spíše naopak.
           
Pokud zavítáme do některých nových čtvrtí, ve kterých realizují své sny o bydlení například bohatí podnikatelé, nestačíme se občas divit, kam až je člověk schopen zajít. Bohužel platí, že čím více může člověk do svého bydlení investovat, tím více prvků na dům nebo kolem domu přidává, většinou navíc prvků zcela nevhodných. Ano, zámky a staré vily jsou krásné, ale kopírovat prvky staré architektury v dnešní době je nevkus a kýč, kterým se nechají ohromit pouze další lidé libující si v nevkusu a pompéznosti. Antickými sloupy, věžičkami, nebo kašnami svému domu spíše ubližujete.

Nenechávejte se strhnout momentálním módním stylem podnikatelů, který v naší zemi panuje a nechte se inspirovat spíše současnými moderními trendy, například jednoduchostí a čistými liniemi. Je totiž rozdíl mezi tím, co je momentálním módním výstřelkem, a tím, co je moderní a zůstane moderním i po mnoha letech.
 
Pokud je Vaším celoživotním snem bydlet právě v takovém domě, jehož architektura patří minulosti, vyplatí se Vám chvíli počkat a nějaký takový dům později koupit. Novým, pseudohistorickým domem nikdy nedocílíte takového efektu, jako u autentické a vkusně opravené vily, která má svou historii. V takovém domě si můžete snít svůj sen, aniž by byl tento dům považován a vrchol nevkusu, jako tomu bohužel bývá, aniž by si to dotyční uvědomovali.