Nepřisolíte si bazén?

Pokud chce mít někdo čistý bazén, musí se o to nemalou měrou přičinit. Protože i kdyby do této nádrže napustil tekutinu sebeprůzračnější, tato nikdy taková dlouho nezůstane, dříve či později se začne kazit. A bude zle.
A protože to žádný majitel bazénu nechce dopracovat až tak daleko, vznikla už celá řada technických vymožeností a přípravků, jež mají člověku v tomto ohledu pomoci dosáhnout co nejideálnějšího stavu věcí.
hromada soli
Z technických řešení tak známe třeba:
– bazénové filtrace
– bazénové vysavače
– síťky k odstraňování plovoucích nečistot
– bazénové plachty obyčejné i solární
Z prostředků, které bojují za čistotu vody chemickou cestou, jsou tu pak:
– přípravky na bázi třeba chlóru, aktivního kyslíku nebo bromu
– shlukovače a vločkovače
– prostředky ovlivňující kyselost vody
A k látkám, které mohou přispět k čistotě bazénové vody, náleží i zdánlivě docela banální sůl do bazénu 25kg čistá. Sůl, jež dokáže pomáhat jak sama, tak i v kombinaci s již zmíněnými přípravky na bázi chlóru, kyslíku nebo bromu.
sůl v plastu
Taková sůl, jež musí být zásadně jen kvalitní a bez jakýchkoliv vedlejších příměsí, se přidává do bazénů vybavených v ideálním případě salinizační jednotkou, jež ji rozkládá. A jak je známo všem, kdo absolvovali vzdělání v oblasti chemie na základní škole, vzniká tímto způsobem to, co chrání vodu ideálně, tedy chlór.
Je to řešení účinné, a přitom i levné. Protože taková sůl sama o sobě není po stránce ceny nad zlato a rovněž její spotřeba není nikterak velká, jde o pouhých pár kilogramů na krychlový metr vody, podle toho, kolik jí ta která salinizační jednotka potřebuje.
A navzdory láci jde o prostředek více než účinný. Stačí vodu náležitě přisolit při napouštění nové bazénové vody a pak doplňovat její množství při poklesu koncentrace a baktérie a řasy mají rázem utrum.
A to je pak panečku koupáníčko!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup