Letní čtení


Mezi letní klasiky a zároveň klasiky české literatury bezpochyby patří Saturnin a Rozmarné léto, od předních českých autorů. Příběhy plné humoru a satiry, které zaručeně vykouzlí úsměv na tváři i po několikátém přečtení.
čtení na pláži
Z letošních novinek bych ráda doporučila knihu Hygge, dánský návod na šťastný život. Jednoduché krátké texty a tipy jsou doplněny fotografiemi z dánských měst a domovů.
Jíst, meditovat, milovat– „oddechovka“, která nás zavede ze Spojených států přes Itálii až do Indie a na Bali a umožní nám sledovat cestu ambiciózní Elizabeth za štěstím a nalezením sebe samotné.
Čtyři dohody– kniha, kterou v Čechách propaguje především Jaroslav Dušek, a na jejíž motivy vznikla i neustále vyprodaná divadelní hra, je plná starodávné toltécké moudrosti a přečíst by si jí měl opravdu každý.
Pokud jste příznivcem náročnější literatury, doporučuji knihu Syn správce sirotčince, která nás zavede do prostředí totalitního režimu Severní Korey a za níž dostal její autor v tomto roce prestižní Pulitzerovu cenu.
Pokud jste příznivci různých zajímavostí, a rádi se jimi blýsknete před přáteli, je právě pro Vás určena kniha Jaký to nádherný svět (pokus porozumět všemu)
Milovníkům severských detektivek zajisté neuniklo, že letos vyšel 11. díl ze série o svérázném detektivovi Harrym Holeovi z pera Jo Nesba – Žízeň.
Hravé čtení s nestárnoucí tématikou mezilidských vztahů nabízí ve své knize Okamžiky štěstí Patrik Hartl. Kniha je napsaná ze dvou pohledů a lze jí číst z jakékoli strany.
šeřík u knihy
Ať už se rozhodnete strávit léto jakkoli, s knihou nikdy nešlápnete vedle. Může být při ruce při dlouhém čekání na vlak, za bezesných nocí, jako zpestření slunečných dnů. Čtení navíc prospívá duši. Zlepšuje slovní zásobu, rozšiřuje obzory a jeho prostřednictvím můžeme cestovat do cizích krajin, sledovat cizí osudy a žít životy, o kterých se nám ani nesnilo.