Kredenc není jen nábytek našich babiček

Jestliže máte ještě doma kredenc, který je po vaší babičce, pak věřte, že vlastníte poklad. Kredence totiž zdobí naše kuchyně již po několik desetiletí. Kromě toho se také jedná o praktický kuchyňský nábytek. Kredenc je možné využít na několik způsobů. Stačí si jen vybrat.
ruce na klíně

Možná vás nepřekvapí skutečnost, že kredence kdysi nechyběly v žádné domácnosti. Nejen jako krásný doplněk sloužily v kuchyních, které byly zařízeny v rustikálním stylu a to ať už v dřevěných srubech nebo horských chalupách. Podle umístění je možné vybrat si i takový kredenc, který bude v provensálském stylu.

Kredence je navíc možné sladit i s ostatním kuchyňským nábytkem. Návrat ke stylu, kterému se přezdívá styl venkovský, je v dnešní době velmi moderní záležitostí. Nábytek, který je navíc v dřevěném stylu, je v dnešní době žádaný.

Pokud si teď kladete otázku, kde takový kredenc pořídit, pak věřte, že se vám nabízí hned několik možností. Jestliže nedisponujete kredencí vlastní nebo z dědictví, můžete se pokusit o koupi na bazarovém serveru. Kredence, které jsou již starší, mají velkou výhodu v tom, že je možné zrenovovat si je podle vlastních představ. Při práci je navíc možné i relaxovat. Renovace nejčastěji obnáší odstranění starých nátěrů, což je dost pracné. Zastánci starých věcí ale jistě ocení to, že kredenc, která je zakoupená z druhé ruky, má nejen duši ale hlavně historii.

Jestliže se vám ale koupě starší kredence nepovede, určitě ještě nemusíte zoufat. Tento kus nábytku je možné zakoupit v obchodím řetězci nebo si jej nechat vyrobit od truhláře. Záleží hlavně na tom, kolik financí je možné do koupě investovat a jakou kvalitu požadujete. Výroba, která je zakázková, skýtá možnost domluvy konkrétních požadavků.
oválná zrcadla

Kredenc se nejčastěji vyrábí z borovicového nebo dubového dřeva. Promyslet je možné také namočení dřeva, navoskování a natření barvou, která je moderní. Vybrat si můžete ze spousty laků nebo patiny. Svou roli ale hraje hlavně cena. Mějte na paměti, že za kvalitní nábytek si rozhodně připlatíte. Na druhou stranu je ale důležité vzít v potaz to, že dají interiéru osobitý styl.