Jsou lepší garážová vrata sekční nebo klasická

Jistě není žádným tajemstvím, že hlavním účelem každé garáže je ochrana automobilu, a to jak před přírodními vlivy, jako jsou mráz, kroupy či ptáci, tak i před zloději a vandaly, kteří by mohli váš vůz poškodit nebo ukrást. Aby však byla schopna tuto funkci plnit, potřebuje garáž také bezpečná vrata, která budou představovat dostatečnou překážku.prázdná velká garáž

V současné době nabývají na popularitě garážová vrata sekční Just Doors, která poskytují nejvyšší možnou bezpečnost. A to je důležité i z toho důvodu, že většina z nás má z garáže udělán přímý přístup do domu. Pokud by se tedy zloději podařilo prolomit zámek u garáže, nemusí se zastavit jenom tam.

Jak tedy tato vrata fungují? Princip je jednoduchý, ve své podstatě podobný starým okenním roletám. Jedná se o navzájem spojené pohyblivé segmenty, které jsou při otevírání vytahovány nahoru. Celý systém je také kompletně elektronický, což představuje další úroveň zabezpečení.

Jelikož zde totiž nenajdeme zámek, nemají zloději žádný snadný přístup. A vzhledem k tomu, že se dají také dálkově ovládat, nemusí řidič vystupovat za špatného počasí z auta, což je další poměrně velké plus.

To však není ani zdaleka vše. Součástí celého zařízení bývá také elektronický poplašný systém, který v případě pokusů o neoprávněné vniknutí informuje jak majitele, tak nejbližší policejní služebnu. Tím ještě zvyšuje úroveň zabezpečení, kterou představuje.

Má tento systém ale i nějaké nevýhody? Ano, má. Tím nejhlavnějším je cena. Nejen základní pořizovací cena vrat není nejlevnější, je však také třeba přičíst cenu dopravy a montáže. Vzhledem ke složitosti celého systému je nutné, aby jej instalovala profesionální firma. I toto však něco stojí.znázornění chytrého domu včetně garáže

Záleží tedy jen na vás, jestli vám postačí běžný kovový či dřevěný typ, doplněný petlicí s visacím zámkem a pro větší ochranu i bezpečnostní kamerou. To totiž ve většině případů představuje dostatečné zabezpečení. Neboť nalijme si čistého vína, šance, že si zloději vyberou zrovna tu vaši garáž, není zrovna příliš velká.

Přesto je určitě dobré do určité ochrany investovat. O jakou úroveň půjde, to už závisí na individuální situaci a podmínkách každého z nás. Věřím však, že si vyberete to správné řešení.