Jaké podlahy zvolit pro pohodlné bydlení


V první řadě samozřejmě záleží na tom, kde bydlíte, zda bydlíte v bytě nebo v domečku. Zde se mohou preference lišit. Je to z toho důvodu, že byty jsou všeobecně teplejší, tudíž si můžete dovolit téměř cokoliv. V domečku bývá častěji zima a chladno, alespoň v těch starších domech určitě, tudíž by do pokojů bylo lepší zvolit koberce, které udržují alespoň trochu tepla. Ovšem v nových či rekonstruovaných domech se mnohdy využívá podlahové topení, které nám potom umožňuje větší variabilitu při výběru. Pojďme se podívat na výhody a nevýhody jednotlivých typů podlah ze všeobecného hlediska:
schody v předsíni
1) Koberce –koberce jsou prostě klasika. Jejich obrovskou výhodou je to, že udržují v místnosti teplo. Naopak jejich velkou nevýhodu spatříte, zejména pokud máte malé děti nebo domácího mazlíčka. Malým dětem se často stává, že něco vylijí či rozsypou a už je neštěstí, údržba totiž není až tak snadná. Fleky se špatně čistí, a pokud se něco rozsype, musíte vytahovat vysavač. To samé se týká mazlíčků, pejsci velice rádi vběhnou do bytu i se špinavými tlapkami. Další nevýhodou je, že koberce zadržují prach, tudíž pravidelné čištění je celkem podstatné.

2) Linolea –linolea jsou v dnešní době velice oblíbené. Nejsou až tak studené, dělají se v různých motivech, mnohdy jsou dokonalou imitací plovoucích podlah. Velkou výhodou je snadná údržba. Jestliže se něco rozlije, stačí vzít hadr a je po problému. Lino můžete vytírat, vysávat nebo zametat.

3) Plovoucí podlahy –co se týče údržby, dají se plovoucí podlahy srovnat s linoleem. To lze považovat za jejich výhodu. Jejich velkou nevýhodou je ale to, že jestliže se plovoucí podlaha špatně usadí, může se později začít rozjíždět. Rovněž pokud je v místnosti nějaká vlhkost, mohou se tvořit takové jakoby nafouklé bubliny.

4) Vinylová podlaha –odstraňuje nedostatky plovoucích podlah. V současné době je to velice oblíbený druh podlahové krytiny. Jeho velkou výhodou je možnost pokládky na podlahové topení, zámkový systém, pomocí kterého se jednotlivé díly jakoby uzamknou do sebe, tudíž nehrozí, že by se podlaha měla začít rozjíždět.
luxusní koupelna s oknem
5) Dlažba –dlažba se využívá hlavně v koupelnách nebo třeba na chodbách. Nevýhodou dlažby je to, že je velice studená, což ale můžete vyřešit pomocí podlahového topení. Další nevýhodou je to, že kachle jsou náchylné na prasknutí, takže když vám něco spadne na zem, hrozí, že kachlička praskne, což potom nevypadá příliš hezky. Na údržbu jsou ale výhodné, udržují se totiž poměrně dobře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup