Jak odčervit kočičku bez chemie

Cílem je v zájmových chovech koček zavést místo chemických a syntetických přípravků s antibiotiky, kortikoidy, umělých antiparazitik a jiných nepřírodních medikamentů pouze přírodní a nechemické produkty. Jedním ze způsobů péče o kočičku je odčervováni.

Toto můžeme provádět, a stále je to ještě nejčastější postup, nejčastěji používanými, a také chemicky vyrobenými přípravky, jako jsou odčervovací tablety, pasty a podobně, které obsahují často nervový jed. Nebo můžeme svoje kočky odčervovat alternativně, podle přírodního vzoru. Pomocí přípravků na přírodní bázi, s bohatým obsahem léčivých bylin a zeleninových extraktů.

Nakrmte kočičího mazlíčka bylinami

Jedním z příčin náchylnosti na napadení kočky parazity bývá nedostatek bylinných látek, jako jsou například saponiny, taniny a hořké látky v těle domácího zvířete. Divoce žijících druhy domácí kočky získávají tyto látky z rostlin a bylinek. Doma chované kočky však tuto možnost nemají.

Přitom u divokých koček tyto látky nepochybně napomáhají zabraňovat nadměrnému přemnožení parazitů v těle zvířete. Jednou z důležitých prevencí před napadením parazity je přirozená pravidelná podpora.

Pravidelným podáváním hořkých látek v podobě potravinových doplňků se zabrání tomu, aby bylo nutno příliš často se uchylovat k chemickým odčervovacím kúrám léčivům. Tyto přípravky, jako je například Wurm-o-Vet, který obsahuje také hořké látky v bylinách, by měli být podávány nejlépe ráno a potom umožnit kočičce jít ven, nebo kočičce zajistit volný přístup na toaletu.

Přípravek Wurm-O-Vet obsahuje:
·         Rašelinu
·         Kamalau
·         Kapraď samec
·         Dýňová jádra
·         Plody jalovce
·         Listy česneku medvědího
·         Hrubý protein
·         Hrubá vlákninu
·         Hrubé oleje a tuky
·         Hrubý popel
·         Popel nerozpustný v kyselině chlorovodíkové
·         Křemelina

Přírodní přípravky k odčervení koček dodají střevům kočky vybrané byliny, které červy ochromí, tím dostanou křeč a uvolní se ze střevních stěn. Zeleninové extrakty potom zvýší střevní činnost a tímto se kočka červů zbaví.