Dovolená v Louisianě

Možná už jste někdy i vy slyšeli o státě zvaném Louisiana. Našli byste jej v USA. Jen málokdo ví, že ten, kdo dal jméno tomuto území, byl francouzský průzkumník. Jméno území dostalo po králi Ludvíku XIV.
Louisianě se také přezdívá Pelikání stát, jelikož jich zde najdete nespočetně mnoho. Nachází se dokonce i na státní vlajce. Pelikán se tedy stal hlavním motivem a dokonce i oficiálním ptákem. K jeho oblibě dopomohla i obětavost ke svým mláďátkům.
velký park
Jestli je něco, co rozhodně musíte vyzkoušet, pokud do tohoto státu zavítáte, pak je to výborná kuchyně. V té si vybere navíc úplně každý. Pokrmy představuji mix všeho, na co si jen vzpomenete. Jedná se navíc o mix všeho, co přidali Francouzi, Španělé, Italové, Asiati apod.
Jídlo není pouze chutné, ale také velmi zdravé. Správně se tato kuchyně nazývá Louisianská kreolská kuchyně. Ve velkém v ní najdete rýži, fazole, rajčata nebo také mořské plody, jako jsou například krevety či krabi.
Ne nadarmo má město Breaux Bridge přezdívku světové město ústřic.
Rozhodně byste měli navštívit také náměstí zvané Congo Square, které se nachází v New Orleans. V dřívějších dobách se jednalo o jediné místo, kde měli Afričané dovoleno tančit a zpívat.
Později se přidaly housle a banjo. Postupem času se vyvinuly žánry jako blues nebo pochodová hudba.
Určitě i vy znáte Louise Armstronga. Právě ten se narodil v New Orleans. Pokud si nemůžete vzpomenout, čím se proslavil, pak se jedná o jazzového trumpetistu.
new orleans
Máte rádi masopust? Pak byste měli navštívit Mardi Gras. Slaví se zde každým rokem. Na dva týdny jsou ulice plné jásajících lidí a alkohol zde rozhodně teče proudem.
Jestli je něco, co v Louisianě najdete, pak je to nejvyšší Kapitol v USA. Má až 137 metrů.
Rozhodně byste do Louisiany měli zavítat i vy. Jedná se o velmi krásný stát, kde je rozhodně spousta věcí k vidění.