Doba koupání


Kdopak by se netěšil. Jen ti, kdo bazén nemají, nebo nesnášejí vodu. Ale je snad někdo takový? Mohu vás ujistit, že ano. Poznal jsem takových lidí dost a i já se mezi ně částečně počítám. Rád u vody pobudu, ale potřebu do ní lézt, pokud nemusím, nikdy nepociťuji. Už od dětství. Tam, kde se ostatní s nadšením vrhali na vodní hrátky, jsem stál já stranou a raději si našel jinou zábavu. Ale jak psáno výše, takových lidí není zase tak hodně, takže je v tomto článku vůbec nebudeme brát v potaz. My se podíváme na majitele bazénu jako takové.

koupání v bazénu

Každý, kdo jej má, by měl mít také patřičnou výbavu. Jsou to věci, které nejsou k provozu nutné, ale přece jen…

Když to vezmeme kolem a kolem, tak není nutná ani filtrace. Voda vydrží i bez ní. Otázka zní jak dlouho a kdy se stane nebezpečnou pro zdraví. Tím nemyslím, že by se v bazénu někdo utopil, ale citliví jedinci mohou mít problém s pokožkou a tak podobně. Voda je pak špinavá a prach, který se usazuje na dně ji krásně zakalí. Takovou břečku v bazénu jistě nikdo nechce. Proto má filtraci puštěnou a kontrolovanou. Také používá patřičné přípravky, které ničí neviditelné bakterie. Totiž, ony viditelné jsou, ale ne pouhým okem.

žebřík do bazénu

Filtraci je nutno pomáhat, a tak je nutno sbírat hrubší nečistoty síťkou. A k té neodmyslitelně patří teleskopická tyč. S ní se pak krásně pracuje i ve velkém bazénu. Pokud máte jen ten malý, kulatý s tou nafukovací manžetou, je vám, pravda, tato tyč platná jako mrtvému zimní ponožky. K velkým bazénům však neodmyslitelně patří. Jde tu také o skladnost tohoto nářadí. Násada by měla být dlouhá, a pokud to není teleskop, jsou problémy s jejím umístěním. Pohodit ji jen tak na zem? Nu, i to může být, ale přece jen… Pokud byste chtěli takovou tyč, tak můžete kliknout na odkaz, který je umístěn výše v článku. Budete přeneseni tam, kde si ji můžete objednat.