Digitalizace dat

Znáte to, přehrabujete se na půdě ve starých krabicích a najdete stará alba s fotkami. Všimnete si však, že jsou již nějaké fotky zašlé, zažloutlé. Jiné dokonce potrhané a poškrábané. Vedle alb tu stojí plná krabice od bot neuspořádaných fotek z různých dob. Vzpomínky to jsou krásné. Paměť si vše nedokáže zapamatovat a tak buďme rádi za vynález fotoaparátu a fotek.

Dnes již využíváme digitální fotoaparáty, kde výsledný snímek ihned vidíme a stahujeme do počítače. Vybrané fotky pak máme i tak možnost nechat vyvolat. U starších ročníků či prostě před vstupem digitalizace do rodin to možné nebylo. A tak se nabízí otázka, co s těmi papírovými fotografiemi udělat, abyste o ně nadobro nepřišli.

Elektronická pošta nahradila tištěné ručně psané dopisy, knihy v pevných vazbách se promítli do ebooku a to samé lze udělat i s fotografiemi a jiným materiálem. Digitalizace.

Digitalizovat lze veškerá data

Digitalizovat lze cokoliv. Od papírových fotek, přes dokumenty až po gramofonové desky. Jednoduše váš materiál zašlete do vámi vybraného podniku, který se tím zabývá a vám se naopak vrátí nejen váš původní obsah balíčku, ale i jeho digitální podoba. Nejčastěji na DVD a CD nosičích. Materiál k digitalizaci můžete ponechat v albech či naházený v krabici. Lze poslat i nevyvolaný stočený film, negativy a diapozitivy, magnetofonové pásky a dokonce i videokazety. Tyto služby využívají i velké firmy na archivaci svých dokumenty a dat.

Co s daty provedou?

Fotografii či film nejen zachovají, ale vylepší i jeho kvalitu obrazu, barev, odstraní nečistoty, prach a škrábance a vy získáte krásný čistý snímek, jak jen to bude možné.

Více místa a delší životnost

Hlavní předností digitalizace je zachování a záchrana dat, úspora místa, snížení nákladu na produkci fotek a filmu, snadný přístup odkudkoli a komukoli. Je jednodušší vzít do kapsy CD než 5 cm tlusté album. Není nutné fotky několikrát opakovaně vyvolávat pro více lidí v rodině.