Crossfit


Jedná se totiž o poměrně mladou aktivitu, která se ale dostává pod kůži stále více lidem. Stává se mnohem více oblíbeným sportem. Je to z několika důvodů.
1) Jedná se o cvičení, které nejenže mění intervaly, ale mění také cviky. Toto cvičení se tak nikdy nemůže stát rutinou.
2)Snaží se vytvořit vynikající sportovce, kteří budou skvělí ve všech ohledech a budou dokonale zvládat i střídání různých cviků.
bota na rukavici
Vytváří tak velice zajímavý kondiční trénink, který současně využívá silové prvky. Kombinují se zde totiž cviky, které mohou pocházet z gymnastiky, veslování, vzpírání, využívají se také nástroje, jako jsou švihadla, lana či medicinbaly. Pomocí takového tréninku byste se měli dostat do skvělé kondice. Crossfit se totiž snaží rozvíjet především rychlost, hbitost, sílu a zejména vytrvalost. Snaží se vás tedy zdokonalit ve všech ohledech, abyste byli připravení vykonávat jakoukoliv sportovní aktivitu. Jakýmsi mottem crossfitu je dokonalá fyzická připravenost.

Podstatou tohoto cvičení je zjištění, že lidské tělo je velice učenlivé. Pokud tedy začnete pravidelně cvičit, vaše tělo se novému pohybu velice rychle přizpůsobí. Zvykne si na něj, což potom zmírňuje efekt, o který se vlastně snažíte. Pokud cvičíte kvůli zhubnutí, musíte neustále zvyšovat zátěž nebo po čase vyměnit cviky. Jinak vaše tělo začne stagnovat a rutinní pohyb začne brát jako normální věc a součást jeho života. Tohle se vám v crossfitu nestane. Zde v podstatě nikdy před dalším tréninkem nevíte, co vás čeká. Rutina je pro crossfit naprosto cizím slovem. Dalším typickým znakem je vysoká intenzita cvičení. Proto by měl jeden trénink trvat maximálně 30 minut. Před tímto cvičením, skoro jako před každým jiným, je potřeba tělo protáhnout a pořádně rozehřát. Po tréninku je nutné jej naopak uvolnit a uklidnit. Pokud tedy chcete vyzkoušet nějakou novinku, určitě se pusťte do tohohle.
modré švihadlo
Díky všestrannosti se opravdu nebudete nikdy nudit. Navíc je to sport vhodný téměř pro každého, protože se dá přizpůsobit poměrně snadno. Nevýhodou je ale to, že při crossfitu jedete téměř do úplného vyčerpání. Často tedy dochází k přetěžování organismu a mnohdy může dojít také k úrazu či zranění. Proto je potřeba při provádění cviků dávat velký pozor. Takže chcete-li být FIT, vyzkoušejte CROSSFIT.