Co vám dá betonový plot


Stavíte na zahradě betonový plot? Pak zřejmě dobře víte, proč. Nejčastějšími důvody této bariéry je ochrana soukromí a zajištění pozemku před silným větrem, deštěm a prachem.

Soukromí – toto je nejčastější důvod, proč se betonové ploty ve Zlíně vůbec staví. Kdybyste soukromí nepotřebovali, stačilo by obehnat obvod parcely živým plotem nebo pletivem. Soukromí je důležité pro pobyt na zahradě, a to zejména v situacích, kdy tu pořádáte večírky a podobné párty, anebo máte na zahradě bazén, a pohybujete se tu v plavkách, nebo někdy i bez plavek. Soukromí je důležité i pro občasné obchodní schůzky a podobné aktivity, kdy si zvete domů návštěvy, a nechcete, aby vás někdo pozoroval zvenčí, anebo vás dokonce natáčel na video. Někteří lidé pak mohou být překvapení, když jim jejich přátelé zašlou e-mailem jejich fotky, které kolují po sociálních sítích, například fotky ve vysokém rozlišení dívek v plavkách, které odhalují i mnoho tělesných intimních detailů.

betonový plot

Bezprašné prostředí – žádný plot vám sice nezaručí dokonalou bezprašnost, ale jistou bariérou proti prachu je. Zejména, pokud je objekt postavený v sousedství rušné silnice nebo městské ulice. Zvířený prach ze silnice mnohdy obsahuje toxické těžké kovy, a ty se při pohybu vozidel zvedají do výšky zhruba dvou metrů a vítr je pak zanáší na okolní pozemky. Dvoumetrový plot zachytí většinu tohoto toxického spadu.

cihlová zídka

Bariéra proti větru a dešti – silný vítr a boční déšť dovedou pořádně potrápit, a mohou polámat a poškodit vegetaci na zahradě. Betonový plot je ideální bariéra zejména ze západní strany, odkud přichází nejvíce větrů a dešťových srážek. Toto je výhodné například v blízkosti pergol nebo zahradních udíren a posezení při grilování, čímž se odchytí největší větrný a dešťový nápor, který zasahuje do ohniště. Zároveň můžete těsně za plot sázet okrasné květiny, které tu budou dobře chráněné před ničivými větrnými poryvy.