Co přinese Laver Cup

Očekávejme tu nejnapínavější podívanou! Za Laver Cupem stojí pořadatel Roger Federer, který doufá, že akce bude důstojná a stane se neopomíjenou tradicí. Apeluje na hráče, aby Laver Cup nebrali jako exhibici. Z Federerových úst zaznělo, že se postará o to, aby vše probíhalo tak, jak má.
tenisový turnaj

Co je to Laver Cup

Laver cup je tenisovou soutěží kde proti sobě hrají dva mužské, šestičlenné týmy. Tato akce se bude konat každý rok počínaje rokem 2017. Výjimkou budou roky, kdy bude probíhat letní olympiáda. V této soutěži se mezi sebou utkají nejlepší hráči tenisu z celého světa. Soutěž nese název po australském tenisovém hráči Rogeru Laverovi. Ten byl jako jediný, kdo vyhrál kalendářní Grand Slam dvakrát. Týmy budou dva – jeden za Evropy, druhý za svět. Úvodní ročník propukne mezi 22. – 24. zářím 2017 v pražské O2 aréně. Hráči za vítězství nedostávají startovné, nýbrž finanční odměnu. Každému z týmů velí kapitán, který se sám soutěže nezúčastní. Kapitáni jsou vybráni na dva roky. Prestiži Laver Cupu neubere ani to, že je to právě Federer, který stojí v jeho čele.
roger federer

Jaké jsou představy Federera?

Roger Federer doufá, že se na Laver Cup bude pohlížet jako na Ryder Cup, který se zaměřuje na golf. Přeje si, aby se Laver Cup stal prestižní záležitostí. Aby se jeho přání splnila, je potřeba co největší zastoupení a úsilí od hráčů samotných. Samozřejmě každý z hráčů chce podat co nejlepší výkon, ukázat, co v něm je, takže se Federerova očekávání naplní. Federer věří, že bude panovat bojovná atmosféra.
Federer si myslí, že se na světoznámé legendy tenisu dostatečně nemyslí. Například i na samotného Lavera, po kterém je turnaj pojmenován, je skoro zapomenutým.
wilson tenisová raketa
Tour bude koncipována tak, aby tenisté nepociťovali takový tlak, kolik zápasů musí zahrát. Nabízí se jim prostor a dostatek času. Federer také zmínil, že se již dlouho odhodlává k ukončení své kariéry


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup