Bydlení v přívěsu jako životní styl

Možná už jste slyšeli o těch zvláštních lidech, kteří místo toho, aby budovali pevné rodinné zázemí a zvelebovali si dům se zahradou, všechno prodají a pořídí si obytný karavan. Tento způsob života je zatím populární spíše v Americe, ale pomalu se s ním můžeme setkat i v Evropě. Proč je tento způsob bydlení stále oblíbenější?
 
•    Tento styl bydlení praktikují spíše starší lidé, kteří už nemají žádné závazky. Tím, že si pořídí karavan si mohou splnit svůj celoživotní sen a cestovat.
•    Poměrně snadná manipulace s karavanem láká lidi, kteří se nechtějí vázat na jedno místo, ale vyzkoušet si život ve vícero městech či zemích. Díky karavanu se nemusí stresovat hledáním pronájmu, nebo stěhováním.
•    Takové bydlení vyhledávají též lidé hledající alternativu k dnešnímu konzumnímu životu, a kteří dávají přednost svobodě před komfortem a luxusem.
•    Bydlení v karavanu vyhledávají i lidé, kteří jsou ve finanční tísni a nemohou si dovolit platit příliš mnoho peněz za nájem a energie.
 
Pokud do některé z těchto skupin spadáte i Vy, možná by byl život v karavanu vhodný i pro Vás a Vaši rodinu, obzvláště nejste-li pracovně přímo vázáni na jedno místo. Jednoduše byste zvedli kotvu vždy, když by Vás okolní prostředí omrzelo, nebo byste chtěli popojet za hezkým a teplým počasím. Život v karavanu navíc neznamená, že se musíte svého starého bydlení zbavovat. Naopak bude lepší, aspoň pro začátek, mít se kam vrátit, když vše nepůjde podle plánu.
 
Zaujalo Vás bydlení v karavanu? Stačí si pořídit karavan správné velikosti, abyste měli dost místa jak pro sebe, tak věci, bez kterých se neobejdete, udělat jej aspoň do jisté míry energeticky soběstačným, (pokud si tedy nepořídíte ten nejluxusnější, ve kterém si budete připadat jako v opravdovém domě) a vyrazit za dobrodružstvím.