Bílé pláže, blankytné moře a luxus: poznejte pravou tvář amerického snu

Vydejte se poznávat Floridu, dvacátý sedmý stát Spojených států amerických, která láká svou kulturou, mořem, věhlasem, a samozřejmě zábavním parkem. Ovšem nenechte se zmást, tento stát je zajímavý i z jiného hlediska než jenom z těchto.

Florida – ještě v polovině šedesátých let tady moc lidí nežilo. Dnes je tomu však jinak. Florida se stala americkým snem pro ty, kteří celý život pracovali a tady si jedou užít své stáří. Co to změnilo? Budete se divit, ale bylo to postavení Walt Disney Worldu v Orlandu, a to v roce 1971. Tento park sem nalákal obrovskou spoustu dětí s rodinami, a je tomu tak dodnes. Florida je nejhojnější navštěvovaným státem stejně jako Los Angeles a New York.

Největší metropole

Největším městem, a také nejznámějším, je Miami, město s obrovskými mrakodrapy a s ulicemi, které jsou nejrušnější v nočních hodinách.

Život na Jupiteru

Ten se nachází několik hodin cesty na jih. Jedná se o nejdražší místo k bydlení v Americe, dost dobře možná i na světě. Pakliže se zde chcete zabydlet, jenom zakoupení vily s menším pozemkem vás bude stát téměř čtyři miliony dolarů, což je v přepočtu asi sto milionů korun.

Vesmírné středisko a NASA

Chtěli byste si vyzkoušet, jaké to je, nechat se vystřelit do vesmíru, ale zůstat při tom na zemi? Navštivte na mysu Carneval na východním pobřeží Kennedyho vesmírné středisko. Tady si můžete vyzkoušet život na oběžné dráze a podívat se, odkud startují vesmírné koráby. Můžete navštívit také pracoviště NASA, kde se nachází muzeum cest do vesmíru a také mnoho simulátorů, které souvisejí se startem raketoplánu.

Nejstarší město

Pokud vás láká historie, architektura a rybolov, zavítejte do St. Augustine, které je nejstarším obydleným místem, které tu zbylo po evropských kolonizátorech.