Aby se v koupelně dobře odpočívalo

Koupelna dnes přestává být samostatným prostorem a pokud je dostatečně velká, propojuje se do ostatních místností. Můžete v ní mít i lehátko a křesílko či vestavnou infrasaunu a různé odkládací stolky a poličky. Důkladně je třeba vybírat koupelnovou sanitu, tedy především vhodné umyvadlo , vanu či sprchový kout a toaletu. Na výběr je mnoho různých materiálů a tvarů a proměnu koupelny v příjemné místo pak umožní i zajímavý vzor dlažby.

Máme-li malou koupelnu, je třeba pečlivě plánovat. Konečně vás k tomu nutí sám její omezený prostor. Pro dokonalou představu si můžete zdarma nechat udělat 3D návrh koupelny. Je třeba dbát na vhodně umístěná světla a zrcadla a na obklady i podlahu se hodí velké obdélníkové formáty, které prostor opticky zvětší.
koupelna s doplňky

VANA MUSÍ LADIT S UMYVADLEM

Nejdůležitějšími prvky v koupelně je umyvadlo s vanou. Měly by tedy být stejné barvy i materiálu a vyhovovat všem členům rodiny. Především tedy najít vhodný kompromis pro výšku umyvadla, jsou-li v rodině i děti a v tom případě i raději volit dvojumyvadlo, které zrychlí ranní provoz v koupelně. Zóna s umyvadlem je v celé místnosti nejvíce frekventovaná a podle ní vybíráme i design vany.

Vanu volíme nejen podle velikosti koupelny, ale i podle velikosti největšího člena rodiny. K dostání jsou různě anatomicky tvarované a velká koupelna si může dovolit volně stojící, doplněné hydromasážním systémem. Vana by vždy měla mít protiskluzový povrch a pro lidi s menší pohyblivostí lze zvolit model s bočními dvířky.

oranžová koupelna

SPRCHOVÝ KOUT A ÚSPORNÉ WC

Moderní sprchové kouty šetří místo svojí asymetrií a často jsou bezbariérové, tedy umístěné přímo na podlaze. Naopak úsporná WC se systémem Start stop nebo Dual flush se pro komfort a snadnější udržování hygieny v koupelně zavěšují spolu s bidetem nad podlahu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup