Zeleninové kapsičky


Ano, dnes neseženete již pouze ovocné kapsičky, ale také zeleninové. Sice nejsou v takové míře, ale jsou a lidé si je kupují. Často bývají takové produkty určené dětem, ale jak to s nimi je? Můžeme očekávat, že se dočkáme výborné kvality?

mrkev
 
O co tedy jde?
Zeleninové kapsičky nabízejí rozmanité druhy zeleniny. Můžete si vybrat od jednoho druhu zeleniny, až po mix různých zelenin. Většinou jsou upravené v praktickém balení tak, aby se velice jednoduše konzumovali. Mají nám zajisti přísun vitamínů a minerálů ze zeleniny bez nutnosti zeleninu nějak připravovat a vařit.

paprika
 
Na co si dávat pozor při nákupu
Pokud se rozhodnete pro nákup, tak je potřeba si na některé věci dávat pozor. Určitě k tomu budete potřebovat si číst složení výrobku. Ve složení totiž zjistíte, co přesně produkt obsahuje. Je potřeba sledovat, jestli je tam cukr, jestli tam zbytečně nejsou ještě další sladidla, různé konzervanty a chemické stabilizátory. Ve většině případů nenajdete 100 % zeleninovou kapsičku, tedy je potřeba se soustředit na obsah zeleniny (ideální je alespoň kolem 80 %). Určitě sledujte, zda tam nejsou zbytečná barviva (například známe barvivo, které se získává louhováním z broučků). Sledujte také podíl vody, pokud je tam uvedený (většinou na obale nebývá, ale pokud ano, určitě sledujte). Není špatné sledovat ani výrobce. Ze své osobní zkušenosti mohu říci, že se mi nejvíce kvalitou osvědčily kapsičky z Německa a Rakouska.

rajčata
 
Cena
S cenou je to složitější. Zde si připlatíme, protože takové kapsičky stojí většinou i přes 50 Kč za jednu. Samozřejmě záleží na konkrétním prodejci, jestli je zboží v akci a co je to za výrobce. Není od věci si kupovat výhodná balení, která obchody nabízejí v různých akcích, kdy si koupíte více za méně. V tomto případě můžete ušetřit vaše finance a nakoupit si více produktů. Najdete ceny i kolem 20 Kč, zde je ale opravdu potřeba se rozmýšlet, jestli chcete využít levnější varianty, kde nemusí být tolik zeleniny nebo si raději připlatíte. Obzvláště v případě, kdy se jedná o potravinový “doplněk” pro dítě.
 
Pokud se na to podíváme komplexně, tak je potřeba si uvědomit, že i když zde dostaneme kvalitní produkt, tak musí být součástí vyvážené stravy. Nelze jím nahrazovat nějaké jídlo. Vyvážená a pestrá strava je opravdu důležitou součástí našeho života.