Nesmrtelná Marilyn Monroe

Dětství
Její dětství je jako úryvky z Dickensových románů, které někdo zasadil do Ameriky třicátých a čtyřicátých let dvacátého století.
Její matka často pobývala v péči psychiatrů.
Sama byla obětí náboženských fanatiků, opilců a úchylných pederastů využívajících státních příspěvků k vlastnímu obohacení. Tyto zkušenosti, ač velice zlé, mohla Marilyn později zužitkovat u filmu. Jednou žila v rodině, která navštěvovala kostel v neděli 3x, ve středu chodili do církevní školy a každý večer sami pořádali duchovní shromáždění. Návštěva kina byl pro ně veliký hřích. V jiné rodině byla obviněna z krádeže perlového náhrdelníku, v další dostala k narozeninám dárek v hodnotě padesáti centů, ale i tak jí byl zabaven.
mladá Marilyn Monroe
Nejvíce traumatizující zážitek měla, když se v devíti letech ocitla v sirotčinci. Ubytování a režim se dá přirovnat ke klášterní řeholi. Sirotci nosili jednotné oblečení a těžké boty na tlustých podrážkách.
Hodně lidí ji zazlívalo, že ji nezajímá osud její matky. Nebyla to pravda. Důkazy hovoří o tom, že ji zabezpečila na celý zbytek života.
Při pobytech na psychiatrii ji pravidelně navštěvovala, nosila jí oblečení a sladkosti. Chodila jí představovat své přátele. Dokonce byla nucena platit za její život v sanatoriu v době, kdy byla teprve začínající herečkou a měla hluboko do kapsy.
vystoupení Marilyn Monroe
Začátky kariéry
Její nejrannější role bývají zcela opomíjeny. Ve filmu Ta šokující slečna Nováček se objevila v epizodní roli už v roce 1946. Hrála telefonistku v ústředně. Ve filmu Byl jsi mi souzen, tančila na parketu.
Možná, kdyby tušila, jak to v Hollywoodu chodí, herečkou by se nestala. Místo toho se stala obětí vlastní naivity. Věřila, že když bude dodržovat pravidla, může jen získat. Zastavila svůj majetek, obětovala čas a nakonec ji společnost Fox oznámila, že po zkušební době s ní smlouvu neprodlouží.
Roli ve filmu Slaměný vdovec získala v r. 1951,kde mohla ukázat svůj talent. Bohužel společnost Fox se omezila jen na to, aby dostávala role manželek, holek z ulice a sekretářek. Její dramatický talent byl zcela opomíjen.
nástěnná malba Marilyn
Ve filmu Princ a tanečnice, kde hrála po boku L. Oliviera, předvedla, že je schopna i tohoto velikána předstihnout.
V Hollywoodu byla jen zesměšňována, pokládána za přízemní, a když přišla s nápadem, že by chtěla hrát Grušenku v Bratřích Karamazových, vysmáli se jí.
Osobní život
Svým manželem DiMaggo byla obviněna z mnoha věcí. Jednou z nich byly její „lesbické sklony“. Chtěl ji tím přinutit, aby stáhla žádost o rozvod.
V době jejího vztahu s J. F. Kennedym očekávala nějaký důkaz lásky. Vztah trval dlouhých 8 let. V létě. 1962 neustále volala do Bílého domu a důkazem byly účty za červen, červenec a srpen. Po její smrti byly zabaveny. Panikařila, protože byla v jiném stavu. Po potratu 20. 7. volala na ministerstvo spravedlnosti naposledy. Hovor trval 8 minut.
I když pro nás, diváky, je tou krásnou a naivní blondýnkou, 5. 8. 1962, v pouhých 36 letech, byla nalezena ve svém bytě mrtvá.